Sociaal

UEFA beloont City Pirates met Silver Grassroots Award!!

De UEFA beloont City Pirates met de Silver Award!

Antwerpen 23 september 2018 – Ieder jaar reikt UEFA Grassroots awards uit tijdens de ‘UEFA Grassroots week’. Dit jaar viel City Pirates  in de prijzen. We werden voor onze vele sociale projecten beloond met de zilveren award in de categorie ‘best grassroots club’. Voetbal Vlaanderen droeg samen met de KBVB onze club voor. Zowel City Pirates als Voetbal Vlaanderen zijn enorm fier met de erkenning door de UEFA. 

Grassroots zijn de wortels van het voetbal, de basis. Grassroots voetbal betekent ook voetbal voor iedereen, met zo weinig mogelijk drempels. Op die manier heeft voetbal ook een enorme maatschappelijke impact. Het gaat over mensen samen brengen, beleving, sociaal engagement, integratie… Het is die maatschappelijke impact waar ook UEFA naar kijkt bij het uitreiken van haar awards. Met de Grassroots awards lauwert de UEFA leiders, projecten en clubs die zich inzetten voor de lokale gemeenschap. De Grassroots prijs voor clubs wordt gegeven aan amateurclubs met een inclusieve werking, die opvallen door hun visie en het aantal spelers en teams die ze begeleiden. De prijs vormt  dan ook een belangrijke erkenning voor het sociaal werk dat City Pirates levert.

City Pirates is actief in verschillende complexe wijken van Antwerpen (Merksem, Linkeroever, Luchtbal, Deurne en Dam). De club is de laatste jaren enorm gegroeid en telt momenteel 75 ploegen in competitie en meer dan 1100 voetballende leden. Jong en oud, met of zonder beperking, meisjes of jongens, ongeacht kleur, overtuiging of achtergrond: iedereen is welkom bij City Pirates en samen vormen ze een hechte gemeenschap. Het sociale aspect van de club komt onder meer naar boven tijdens de huis- en schoolbezoeken, de huiswerkbegeleiding, muziek- en dansworkshops, digitale klassen, opruimacties…

Voetbal Vlaanderen is op de hoogte van het vele werk dat City Pirates verricht. Sinds vorig jaar werken we ook actief  samen in het kader van het project Futbalista, met steun van Sport Vlaanderen. Met dit project wil Voetbal Vlaanderen nog meer meisjes met een migratie-achtergrond bereiken. Het doet dit door drempels weg te nemen en onder andere met scholen samen te werken. “Voor dit project was City Pirates natuurlijk de aangewezen club om mee samen te werken in de regio Antwerpen”, aldus CSR-verantwoordelijke Jeroen Vanderputte. “Vooral omwille van het vele mooie werk dat ze verrichten met voetbal als middel en de rol die ze in en rond de stad Antwerpen spelen.”

De officiële overhandiging van de award gebeurde tijdens de Piratenparade van City Pirates. Het mooiste jeugdevenement waarbij de jeugdspelers van de vijf verschillende locaties door de straten van Merksem trekken richting het Jef Mermansstadion.  Het werd een prachtig emotioneel moment. Na de krachtige woorden van onze voorzitter Michel Pradolini, en de mooie woorden van Voetbal Vlaanderen zetten de jeugdpiraten het Piratenlied in! Een mooier statement kon niet.

Het Goud was voor HJK Helsinki, het Brons voor het Ierse Carrigaline United: lees er meer over:  Helsinki Goud  & City Pirates Zilver

Foto’s van de parade vindt u: klik hier

Hieronder de berichtgeving over de award:

30/09/2018 Sporza – City Pirates krijgen UEFA-award voor bijdrage aan lokale gemeenschap

30/09/2018 Radio 1 – Veel meer dan een voetbalclub

30/09/2018 Flandersnews – City Pirates given Silver UEFA Grassroots Award

30/09/2018 Voetbalkrant – Antwerpse amateurclub krijgt prijs van de UEFA voor het schitterende werk dat ze verrichten ieuws/lees/2018-09-30/city-pirates-werd-door-de-uefa-beloond-voor-hun-maatschappelijk-werk#ixzz5W5pR03EF

29/09/2018 Metro – City Pirates krijgt UEFA-award voor bijdrage aan lokale gemeenschap

29/09/2018 Het Laatste Nieuws – FT België. Westerlo gaat de boot in tegen Beerschot-Wilrijk, Mechelen boekt makkelijke zege – Antwerpse amateurclub krijgt UEFA-award

Video: 24/09/2018  ATV – VIDEO “Wij geven alle jongeren, ongeacht geloof of afkomst, een plaats”

24/09/2018 – ATV – City Pirates krijgen Silver Grassroots Award van de UEFA

24/09/2018 – Het Nieuwsblad – “Nu zijn we nog trotser dat we Piraten zijn”

24/09/2018 – GVA – UEFA beloont City Pirates met award: “Onze club is veel meer dan enkel voetballen”

 

Meer info? 

  • Contacteer persverantwoordelijke van Voetbal Vlaanderen: Jeroen Vanderputte

jeroen.vanderputte@voetbalvlaanderen.be, 0472/265065

 

One Comment

  1. Pingback: Piratenparade: prachtig moment! – De Piraten Gazet

Leave a Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*